Dieta 1000 kalorii

Dieta 1000 kalorii – wady i zalety

lut 12, 14 Dieta 1000 kalorii – wady i zalety

Dieta 1000 kalorii znana jest od dawna, bowiem ograniczenie spożywanej ilości kalorii zawsze było jednym z najłatwiejszych sposobów na zgubienie zbędnych kilogramów. Trzeba jednak pamiętać, że jak każda dieta, ma ona zarówno wady i zalety, a by była skuteczna, należy przede wszystkim przestrzegać kilku zasad.

Dieta 1000 kalorii zasady:
Bezwzględną zasadą jest nieprzekraczanie ilości spożywanych kalorii. W czasie trwania diety należy spożywać 4-5 posiłków dziennie, gdzie każdy z nich ma określoną liczbę kalorii. Tak więc, śniadanie nie może przekroczyć 200 kcal, drugie śniadanie 150, obiad 350, podwieczorek 100, zaś kolacja mająca maksymalnie 200 kcal nie powinna być zjadana po godzinie 19.

Dużą zaletą stosowania tej diety jest dostarczanie organizmowi zbilansowanych posiłków, bowiem dieta 1000 kalorii menu ma bardzo zróżnicowane. Choć nie wolno przekraczać kalorii, to można pozwolić sobie na zupełną dowolność w tworzeniu potraw – i to z pewnością jest największym atutem głodówki.
Główną wadą stosowania diety 1000kcal jest częsty efekt jojo. W czasie przestrzegania zasad odchudzania, metabolizm naszego organizmu zwalnia się, co przy powrocie do normalnego odżywiania powoduje ponowny przyrost wagi. Ponadto, dieta nie może być stosowana dłużej, jak miesiąc, a jej kontynuowania wiąże się z konsultacjami z dietetykiem, co znacznie może nadwyrężyć kieszeń.

Dieta 1000 kalorii jadłospis
Jak zostało wcześniej wspomniane, istnieje duża dowolność w tworzeniu jadłospisu na diecie 1000 kalorii. Nie licząc zakazanych produktów, takich jak alkohol, słodycze i słone przekąski, można jest niemalże wszystko – oczywiście w granicach rozsądku. Poniżej znajduje się kilka przykładowych przepisów.

Dieta 1000 kalorii śniadanie
Jogurt naturalny z ulubionymi owocami i kromka pieczywa pełnoziarnistego
Jajko sadzone bez tłuszczu z kromką chleba żytniego

Drugie śniadanie
100 gram serka wiejskiego
Kromka chleba żytniego z plastrem sera chudego

Obiad
Zupa-krem z grzankami bez tłuszczu
Pieczony łosoś z warzywami na parze

Podwieczorek
Surówka z marchwi i jabłka
Grejpfrut

Dieta 1000 kalorii kolacja
Jajko gotowane i jogurt naturalny
Kromka chleba żytniego z chudym serem i szynką

Jeśli chodzi o efekty i opinie na temat diety 1000 kcal, to są one dość zróżnicowane. Poniżej kilka przykładowych wypowiedzi osób, które z diety skorzystały, oraz efekty, jakich należy się spodziewać.

Dieta 1000 kalorii efekty
Szybka utrata wagi, średnio około 4 kilogramów.
Spowolnienie przemiany materii.
Częsty efekt jojo.

Dieta 1000 kalorii opinie:
„Super, jestem bardzo zadowolona! Schudłam 5 kilogramów!” – Kasia, studentka z Poznania
„Było ciężko, nie potrafiłam zrezygnować ze słodyczy. Poza tym, czułam się zmęczona, po zakończeniu diety znów przybrałam na wadze. Nie polecam” – Grażyna, emerytka z Radomia.

 

 

Powiązane słowa kluczowe:

fdieta 1000 kalorii jadłospis
dieta 1000 kalorii efekty
dieta 1000 kalorii opinie
dieta 1000 kalorii menu
dieta 1000 kalorii forum
dieta 1000 kalorii zasady
dieta 1000 kalorii kolacja
dieta 1000 kalorii śniadanie